Напрям "Надання медичної діагностичної та консультативної допомоги внутрішньо переміщеним особам з районів ведення бойових дій та інших міст України" Програми NOVOhelp завдяки підтримці партнерів - HelpUkraine22 продовжено до 31 травня. Наші партнери з телеканалу "Перший Західний" підготували для громадськості відповідний репортаж.
 Зоряна Пилипишин, Павло Замрій, програма «ОЧІ», телеканал «Перший Західний»
 Оксана майже місять тому приїхала до Львова з Одеси. Чоловік на фронті, вона без роботи та ще й з дитиною на руках. Від хвилювання та пережитого жінку почало турбувати здоров’я.

Оксана Михальова (переселенка з Одеси): «Я думаю усі переселенці мене зрозуміють. Повилазили усі болячки, які були: хронічні, на фоні стресу. Я думаю це не в мене однієї. Я зараз без роботи лишилася, дитина без садочку. Тому гроші в ціні. Я б не зробила два обстеження одним махом якби вони не були зі знижкою.»

Для дорослих переміщених осіб в Медичному центрі діє знижка 50 відсотків на процедури. Для інвалідів I-ї групи та дітей до 18 років – все безкоштовно.  Якраз таку безоплатну допомогу отримала 15-и річна донька Олени з Києва. З дівчиною трапився нещасний випадок.

Олена Черепанова (тимчасово переселена з Києва): «В мене дитина впала і була сильна травма голови.  Ми робили КТ головного мозку. Якби це обстеження не було безкоштовно, то довелось би відчувати себе дуже скрутно.  Мої враження? Це було таке велике "Вау" - настільки якісно, настільки в прекрасних умовах».

Магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія, ультразвукова діагностика, ендоскопія та консультації медиків – всі ці обстеження мешканці інших міст можуть отримати тут. Найчастіше, констатує дікар-невропатолог, пацієнти скаржаться на порушення нервової системи.

Назар Викрикач (невропатолог Медичного центру NOVO): «Це, здебільшого, головні болі, це порушення сну, головокружління, це болі, пов’язані з хребтом, крли були перенавантаження чи травми. Неврологічні проблеми будуть загострюватись внаслідок того, що йде всплеск емоційного фону. Якщо людина не розуміє, що з нею є, краще звернутись у клініку і отримати ефективний метод обстеження.»

Ініціатором програми доступних медичних процедур для тимчасово переміщених осіб стала Асоціація благодійників України, фінансово допомогли партнери зі Штатів -https://www.helpukraine22.org/

Тарас Лисак (директор Медичного Центру NOVO): «Розпочали ми 1 квітня, зробили такий 1-й етап до 23 квітня. Але тепер продовжуємо нашу діяльність щодо надання медичної допомоги до 1 червня. В нас отримали допомогу вже близько сорок осіб на загальну суму близько 100 тис. грн. Думаю, що до 200 осіб до кінця травня ми обстежимо.»

 А записатись на обстеження можна за лічені хвилини.

Мар’яна Зуб (адміністратор Медичного Центру NOVO): «Для початку необхідно зателефонувати в кол-центр, необхілно мати довідку, про те, що особа внутрішньо переселена, документи: паспорт, ідентифкаційний код. Якщо це чоловіки - ще довідку з воєнкомату.»

Номери контактного центру NOVO:
+38 097 359 4 595
+38 068 468 2 303
+38 063 945 4 545
+38 050 459 4 595
+38 067 817 2 323
+38 032 259 0 999 
+38 032 259 1 777